Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
34 posty 720 komentarzy

Na zimno

tipsi - miłośnik buraczków zasmażanych

Problem Marka Jurka

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Marek Jurek -- jako modelowy polityk katolicki -- cieszy się uznaniem wielu Polaków o poglądach prawicowych, konserwatywnych. Jest jednak jeden mały problem, który psuje jego wizerunek.

Marek Jurek to polityk bardzo doświadczony. Jest postacią znaną i dość szanowaną na polskiej prawicy, szczególnie że swoją zrównoważoną postawą, kulturą osobistą i spokojną retoryką pozytywnie odcinał się od znacznej części swych sejmowych kolegów w okresie, gdy piastował stanowisko marszałka. Szeroka publiczność mogła poczuć do niego sympatię nawet wówczas, gdy -- wedle jego własnych deklaracji -- powodowany oburzeniem po utrąceniu projektu zmian w ustawie o ochronie życia -- odszedł ze stanowiska i zerwał polityczne związki z Jarosławem Kaczyńskim.

Sam wówczas deklarowałem, że choć z politycznego punktu widzenia jest to ruch nieroztropny i szkodzi prawicy, to daje się go usprawiedliwić biorąc pod uwagę osobiste przekonania i honor bezkompromisowego katolika. Uważałem, że Marek Jurek popełnił polityczne harakiri, jednak wygrał jako chrześcijanin i obronił swą cześć.

Miałem później okazję brać udział w jednym z jego spotkań z sympatykami i potencjalnymi wyborcami, a nawet osobiście z nim porozmawiać. Tu wrażenie było już nieco gorsze, ale na pewno nie jakoś ostatecznie rozczarowujące. Marek Jurek nie zdołał przekonać mnie do popierania "niepisowskiej prawicy", ja zaś nie namówiłem jego do zakopania topora wojennego z Jarosławem i wspólnego zwalczania tuskomuny. Rozstaliśmy się jednak z uśmiechem na ustach.

Ostatnie informacje o ruchach mających na celu skupienie "prawicy niepisowskiej" w celu wspólnego startu w wyborach wzbudziły jednak dawne wątpliwości. Choć Marek Jurek zaprzecza, by chciał wchodzić w koalicję z Jauszem Korwin-Mikkem, to wygląda na to, że dzieje się rzecz, zdawałoby się, najmniej prawdopodobna -- na naszych oczach zatomizowany pozaparlamentarny plankton wiodący swe dość skryte i tajemnicze życie na prawo od PiS, zaczyna agregować i wypływać na powierzchnię rzeczywistości medialnej, serdecznie zachęcany przez "zaprzyjaźnione telewizje" i inne media.

Zastanawiam się nad wiarygodnością tych erupcji wzajemnej sympatii. Oraz nad tym, czy owo dążenie do uwspólnienia wysiłków wyborczych pojawiło się oddolnie, czy też -- brutalnie ujmując -- jest inspirowane z zewnątrz. Może powstrzymałbym się z tym pytaniem, gdyby nie problem, o którym wspomniałem na początku -- nie widziałem tego na własne oczy, więc kto oglądał niech potwierdzi lub zaprzeczy -- ale słyszałem, że Marek Jurek obchodził rocznicę 10 kwietnia na Powązkach, razem z panem prezydentem Bronisławem "do bulu" Komorowskim, premierem Donaldem "MaTole" Tuskiem i innymi prominentnymi postaciami priwislinskiej sceny czynowniczej.

Co o tym myślicie, koleżanki nadobne i szanowni koledzy? A może macie jeszcze inne wątpliwości względem najbardziej znanego (po Gowinie) polskiego chrześcijańskiego demokraty?

KOMENTARZE

 • Mialem na temat Jurka takie same zdanie jak Ty.
  Jednak po pewnym czasie uprzytomnilem sobie, jak wychodzilo jego wychodzenie z PiS w 2007. To nie byla walka o sprawe, tylko walke przeciwko PiS, chodzilo o mozliwie duze zaszkodzienie rzadowi.
  Jurek bardzo dobrze rozumial i rozumie sytuacje, w jakiej sie Polska wtedy znajdowala. Nie ma dla niego usprawiedliwienia nieswiadomego idioty.. co niestety pasuje do wielu innych politykow PiS strzelajacym sobie nierzadko i nie naumyslnie w noge.

  Sytuacja teraz jest podobna. Polska jest likwidowana. Glosy zabrane przez Jurka czy tez powstajacy "agregat" moga byc decydujace. Dlatego Jurek dostanie duzo poparcie.

  Nie wierze w krystalicznego Jurka, wierze w przeciwienstwo. Oby wyborycy Jurka, ktorzy rownoczesnie sa patriotami, zdali sobie z tego sprawe. To nie sa wybory samorzadowe. Tu chodzi rzeczywiscie o Polske.
 • autorze
  Wcześniej takim do bólu katolickim politykiem był Niesiołowski i jego zastępy ZChNu. Co się z nim stało?
  Przypadek Niesioła, Gowina i wielu, wielu innych podpierających się taką albo inną ideologią uczy, że politykom nie powinno się ufać jak psom. Po prostu.
  A te wszystkie zagrywki Korwina utwierdzają mnie przy opinii, że jest (świadomie lub nie) rozgrywany do rozbijania polskiej prawicy - ot, aby urwac te parę procent sile, która się liczy.
  Pozdrawiam.
 • @ppablo
  była taka fajna piosenka o gównie co płynęło z chłopakami, a w refrenie było: "chłopaki, płynę z wami!"
  gdy nurt rzeki przybiera na sile, z powodu dajmy na to intensywnych opadów, to wtedy takie gówna odrywają się od zakoli i krzyczą: chłopaki, płynę z wami!
  płyń miły, płyń:-)
 • Konkretnie
  Jakie pytania chcecie by NE.TV zadał Markowi Jurkowi?
 • @autor
  "Choć Marek Jurek zaprzecza, by chciał wchodzić w koalicję z Jauszem Korwin-Mikkem, to wygląda na to, że dzieje się rzecz"

  z tego co piszą i mówią to MJ jest po słowie z UPR, ale tym nie korwinowskim. Patrz wywiad NE.TV z Piotrem Józwiakiem na SG. UPR i UPR-WIN (korwinowski, tzw. NOWA PRAWICA nie pójdą razem, to chyba oczywiste.
 • --KATOLIK marek jurek --CHAIM SZACHT !!!
  ---SKOK na katolika -a dodać jeszcze obrońca życia / żydzi ortodoksi tak mają / KATOLIK PEŁNĄ GĘBĄ z tych co to -Polska stopiona z kościołem to CAŁOŚĆ !! tylko pod krzyżem itd .-i tu Polaku- w tym miejscu JESTEŚ UGOTOWANYM !! a Twoja Ojczyzna Polska ZNIEWOLONA/ ZMANIPULOWANA / bezczelnie okradana -PODAWANA na WIDELCU !!! Izraelowi --WŁAŻENIE w RDZEŃ Narodu to się nazywa - ROZPIEPRZANIE / PRZEKIEROWYWANIE -POLSKIEJ RACJI STANU -który z Was Polaków ośmieli się KATOLIKA marka jurka oskarżyć o cokolwiek !! SZTANDAROWY KATOLIK jest poza !! podejrzeniami - i zawsze może wbić nóż w plecy POLSCE!!!! pod pozorem OBRONY !! wartości chrześcijańskich --od lat marej jurek rozpętywał PIEKŁO walki o wartości chrześcijańskie WTEDY !!! i tylko WTEDY !!! gdy trzeba było przepchnąć / ukraść / ukryć / zmanipulować itd --ANTY POLSKĄ ustawę / PRYWATYZACJĘ / czy inny GIGANTYCZNY przekręt --POLAKU !!! KATOLIKU Ty prawdziwy !!! ROZDZIAŁ kościoła od Państwa --POLSCE może jeszcze POMÓC !!!! rdzeń !! Narodu to kościół -dlatego starsi w wierze -TAK PILNUJĄ !!!tego wejścia -RDZEŃ MIEŚCI się przecież w KRĘGOSŁUPIE
 • @tipsi
  Żeby wyrobić sobie dobrze zdanie o Marku Jurku wystarczy przeczytać co na jego temat napisał Toyah. Poświęcił mu parę wpisów - czasem jest to kilka zadań slę niektóre z wpisów poświęcone są Markowi Jurkowi z całości - polecam:
  http://toyah1.blogspot.com/2011/05/coryllus-mistrz-i-jego-uczniowie.html
  http://toyah1.blogspot.com/2011/03/o-zapchajdziurach-raz-jeszcze.html
  http://toyah1.blogspot.com/2008/09/o-pozytkach-z-bycia-zapchajdziura.html
  http://toyah1.blogspot.com/2010/11/obrazki-spod-sciany.html
  http://toyah1.blogspot.com/2010/05/o-wyzszosci-czarownika-nad-docentem.html
 • --tego typu teksty --CENZURA na niezależnej .pl
  --NIGDY mi NIE PRZEPUŚCIŁA -- P.Sakiewicz ok rok temu -na niezależnej pl. NAPOMKNĄŁ o chęci utworzenia jakiejś siły z paroma jeszcze innymi katolikami / użył tego określenia / -wymieniając na 1 miejscu -marka jurka
 • PiS
  W tej chwili tylko PiS!
 • --- w Polsce NAJŁATWIEJ być katolikiem --WYSTARCZY !!!
  medalik / krzyż w ręce / pokazać się w paru ZNACZĄCYCH miejscach / przyjąć komunię ;)) dla innowiercy ?/ itp .UWIARYGODNIENIE !!! że o lepszym nie można marzyć !!---------Polaka PATRIOTĘ już nie tak łatwo udawać !! tu trzeba znać !!! historię rodziny / Narodu / znać trzeba nazwiska np. osób z zsyłek / nazwiska współwięzniów / KATÓW !! nazwy więzień / metody UBeckie / trasy transportu / POGODĘ !! Syberia jest różna / tysiące -tysiące szczegółów -GOLGOTĘ w ogóle Narodu polskiego --dlatego !!!! AKTUALNY WRÓG nr.1 Narodu polskiego -POSTAWIŁ na wartości chrześcijańskie !! tu można manipulować do WOLI !! BOGOBOJNY -naiwny lud Polski -NIE ŚMIE !!! i NIE ZAPYTA NIGDY !! oni o tym DOSKONALE WIEDZĄ !!!
 • @raven59
  O widzisz, dzięki za te linki, nie jestem w stanie śledzić wszystkich ulubionych blogerów na 100%, a i to co przeczytam, po pewnym czasie nieraz zapominam :)
 • @ninanonimowa
  Piszesz chyba na zejściu z jakiegoś staffu bo litery duże na przemian z małymi, znaki specjalne w mało odpowiednich miejscach - tak jakbyś miała uderzenia ciepła albo krótkotrwałe odloty.

  Poproszę zatem o konfrontację jego wypowiedzi i działań z ukrytymi celami, które chciał osiągnąć. W przeciwnym przypadku utwierdzę się w przekonaniu że ćpasz... A wtedy zalecam zmianę procha na taki co powoduje lżejsze i spokojniejsze "lądowanie"
 • @ninanonimowa
  "w Polsce NAJŁATWIEJ być katolikiem"

  Pani ma Polaków za całkowicie nierozgarniętych? Nie są w stanie ocenić, kto jest faktycznie katolikiem?

  A ja myślę, że ci, co rozpowszechniają poglądy o rzekomej głupocie Polaków, nie dość, że kłamią, to jeszcze są zwyczajną V kolumną obcych agentur.

  Dość opluwania polskiego Narodu!!!
 • poza tym ,że pisałam na haju :)) napisałam nieprawdę ??
  --chleba naszego powszedniego --na tym skupiony jest zwykły polski katolik -innego wyjścia NIE MA

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY